YİNE KÜFÜR, YİNE KRİZ, YİNE YAVUZ

Söke Cumhuriyet Mahallesi Muradiye Caddesinde bulunan arazide düzenlenen güreşlerde Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz krizi yaşandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Söke Belediyesi tarafından organize edilen ve bu sene 7'ncisi düzenlenen Söke Deve Güreşi Festivali'nde küfür krizi yaşandı.

Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ile yanındakiler protokolde oturdukları sırada Söke Belediyesi adına güreşen develerin galibine kupasını vermek üzere protokolden ayrılan Söke Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Batir’in arkasından küfür ve hakaret edildi.
Küfür ve hakaret olayının şoku atlatılmadan bu kez de Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz'un yakışık almayan müdahalesi yaşandı.
Küfür ve hakaret eden gruba müdahale eden Söke Belediyesi personeline tepki gösteren ve hakaretle karşılık veren Metin Yavuz ortamın kısa süreliğine gerilmesine neden oldu.

Olaya şahit olan güreş severler, Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve yanında bulunan kişiler tarafından durduk yere kriz çıkarıldığı belirtildi.
Güreşsever vatandaşlar, “Söke Belediyesi adına güreşen develerin kupasını vermek üzere Söke Belediyesi yetkilisi Hüseyin Batir protokolden ayrıldı. Tam da bu esnada Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ile birlikte deve güreşine gelen Ak Partililer hem CHP hem de Büyükşehir aleyhinde küfürler etmeye başladılar. Orada bulunan belediye personeli de 'ayıp oluyor, neden küfürlü konuşuyorsunuz, yakışıyor mu?' diyerek kendilerini uyardı. Birden herkes belediye personelinin üzerine yürüdü. O sırada Ak Parti Milletvekili Metin Yavuz personele ağıza alınamayacak sözler söyledi. Daha sonra da zabıta komiserini yanına getirtip, personel hakkında işlem yapılması talimatı verdi” dedi.

Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz önceki yıllarda yapılan Söke deve güreşlerinde Burunköy mahalle muhtarı Muharrem Kaçar’a söylemiş olduğu hakaret içerikli sözler nedeniyle gündemi uzun süre meşgul etmişti.

27 Şub 2022 - 17:35 - Didim Belediyesi