CHP'Lİ NURSEN TUNÇ: "ELİNE BİR AÇIKLAMA VERİLİP ORTAYA SALIVERİLEN, ZAVALLI BİR FİGÜR GÖRÜYORUZ"

CHP Söke Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nursen Tunç yaptığı yazılı açıklama ile Söke Tariş Pamuk Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Engin Öztürk'e tepki gösterdi.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlü saldırıyı kınayan Tunç, "Söke Tariş Pamuk Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk, sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'na karşı saygısızca paylaşım yaparak seviyesini ortaya koymuştur. Bilgiden ve akıldan uzak tamamen 'fetö taktiği' güderek yapılan hareketlerin sonucu ortaya çıkan saçma sapan bir yönetici profilidir" dedi.

Söke Tariş Pamuk Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk'ün özür dilemek yerine daha da saldırganlaştığını belirten Tunç, "İçine girdiği anlamsız durumdan kurtulmak için özür dilemek yerine önüne gelen herkese saldırmak istemesi yaptığını görevini ne kadar haketmediğini gösteriyor. Canan Kaftancıoğlu CHP’nin İstanbul İl Başkanıdır. 25 yıllık saltanata son veren CHP’nin köşe taşıdır. Bizim 'uzantımız Çerçioğlu, Kaftancıoğlu,1915Çanakkale, Conkbayırı, Sivas Kongeresi Afyon Kocatepe Kurtuluş Savaşı, alın teri, emek, işçi, köylü, çiftçi'dir.

'Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım, ayaklarımın altında ezeceğim' diyen biri var ve bunun kısaltılması mısın? yoksa 'Milliyetçiliği ayaklar altına alırım' diye söz söyleyenin 'yedi sülalesinden hesap sormazsam namerdim, namussuzum?' diyen biri var bunun kısaltılması mısın?
Peki Engin Bey, sen kimin kısaltılmasısın? 

Sen ağababalarını alda gel meydana. Hanginiz kısa kenar, hanginiz uzun kenar onu görelim.
Biz senin gibi 'kısaltılmış' insanlara bakınca ihanet görüyoruz, saygısızlık görüyoruz, ahlaksızlık görüyoruz, eline bir açıklama verilip ortaya salıverilen garip, zavallı bir figür görüyoruz" dedi.

"Cumhuriyet Halk Partisi'nin ülkenin kurucu unsuru olması seni neden bu kadar rahatsız etmiş anlayamadım" diyen Tunç, "25 yıllık üyesi olduğunu iddia ettiğin partin dahi CHP’nin bu konudaki rolünü kabul etmişken senin bu telaşın nedir? Senin hangi seviyede bu sözleri söylediğini biliyoruz. Haddini bil otur yerine" dedi.

27 Şub 2022 - 15:30 - Siyaset