SÖKE'DE REKOR ZAM ÖNCESİ AKARYAKIT KUYRUĞU

Akaryakıt fiyatlarında bu geceden itibaren uygulanacak olan rekor zam öncesinde Söke'de bulunan istasyonlarda yoğunluk yaşandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Zam fiyatlara yansımadan önce depolarını doldurmak isteyen vatandaşlar akaryakıt istasyonlarında uzun kuyruklar oluşturdu. AKP Hükümeti'nin yaptığı zamlara isyan eden araç sahipleri, "Millete yapılan yazıktır,günahtır.Şurada biraz daha ucuza depomuzu dolduralım diye çile çekiyoruz. Bıktık bu zamlardan" dedi.

AKP Hükümeti akaryakıta artık kuruşlarla değil, liralarla zam yapıyor. Gelen bu zamlarla olan her zaman olduğu gibi yine vatandaşa oluyor. Vatandaş artık zamları takip edemiyor. Alınan yeni zam kararı ile birlikte benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 1 lira 61 kuruş, motorinin litre fiyatına 1 lira 51 kuruş zam gelecek. Bu gelen zamlar devam ederse vatandaşlar ne yazık ki arabasına veda edecek duruma gelecek. Akaryakıt fiyatlarına son zamlar yansımadan önce depolarını doldurmak isteyen Sökeliler, akaryakıt istasyonlarına akın etti. Birçok istasyonun önünde uzun kuyruklar oluştu.

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ

Söke'de akşam saatlerinde işten çıkışlarda akaryakıt istasyonlarına yönelenlerin 2 kilometreye kadar kuyrukta beklediği görüldü. Zamlara tepki gösteren vatandaşlar, "Bıktık artık bu zamlardan, şurada depoyu dolduralım üç kuruş kar edelim diye mücadele ediyoruz. Hükümetin bu millete yaptığı yazıktır, günahtır. Bugün 1100 TL’ye doldurduğum depoyu yarın ve gelecek ay kaça dolduracağımız belli değil. u gidişle ne yazık ki arabasına da veda edecek” "dediler.

25 Şub 2022 - 22:02 - Ekonomi