ÇERÇİOĞLU'NDAN SÖKE’YE SON SİSTEM TEKNOLOJİ HİZMETİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Ekipleri, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun talimatıyla Söke ilçesi Çavdar Mahallesi'nde bulunan paket arıtma tesisini en son teknoloji ile yenileyerek, otomasyon sistemine geçirdi. Çerçioğlu’nun Söke’nin merkez dışı mahallelerinde bulunan 16 adet paket Arıtma için aynı sistemi yapacağı öğrenildi.

ÇERÇİOĞLU'NDAN SÖKE’YE SON SİSTEM TEKNOLOJİ HİZMETİ
ÇERÇİOĞLU'NDAN SÖKE’YE SON SİSTEM TEKNOLOJİ HİZMETİ
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Çavdar Mahalle Muhtarı Yalçın Pak, " Özlem Başkanımız bize  bu güne kadar saymakla bitmeyecek hizmetler sundu. Özellikle su konusunda bizleri hiç bir zaman çözümsüz bırakmadı. Allah razı olsun” dedi

ÇERÇİOĞLU'NDAN SÖKE’YE SON SİSTEM TEKNOLOJİ HİZMETİ

ÇAVDAR ARITMA TESİSİ SON TEKNOLOJİ İLE YENİLENDİ

ASKİ Genel Müdürü Hakan Olkaç, ASKİ Genel Müdürlüğü Arıtma Tesisleri Daire Başkanı Hakan Kirif, Aydın Büyükşehir Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli ile birlikte Çavdar Mahallesi'ne giderek yerinde inceledi Muhtar Yalçın Pak'a son teknoloji ile yenilenerek otomasyona geçirilen arıtma tesisi ile ilgili bilgi verildi. 

ÇERÇİOĞLU'NDAN SÖKE’YE SON SİSTEM TEKNOLOJİ HİZMETİ


AKKENTLİ “ 16 ADET PAKET ARITMA TESİSİMİZ TAMAMEN OTOMASYON SİSTEMİNE GEÇİYOR”

Çavdar Mahallesinde bulunan ASKİ Paket Artıma sisteminin otomasyona geçtiğini ve kalan diğer mahallerinde Özlem Çerçioğlu’nun talimatları ile otomasyona geçeceğini belirten Akkentli “ Söke’de bulunan 16 adet paket arıtma tesisinin ilk otomasyon sistemi Özlem Başkanımızın talimatı ile ASKİ ekiplerimizi tarafından Çavdar mahallesine kuruldu. Yapılan çalışmada depo kazanları, vanalar, aktarma elemanları yeni ve modern sistemler kullanılarak yenilendi. Ayrıca son teknoloji otomasyon sistemi ile şebekenin işletilmesi için gerekli ölçümleri yapan elektronik cihazlar monte edildi. Bu takip sistemi sayesinde Aydın ASKİ Genel Müdürlüğü'nde bulunan SCADA Sistemi Kontrol Merkezine ulaştırılan bilgiler, burada operatörler tarafından değerlendirilip, gerekli işlemler yapılabilecek.. Kontrol merkezindeki bilgisayarlardan, vanalar ve pompalara komutlar (kapama, açma ve çalıştırma,durdurma) göndererek uzaktan bu ekipmanlara kumanda edilebilirken, dış istasyonlarda yapılan ölçümlerin tamamı Kontrol Merkezinde anlık olarak izlenebilecek. Söke merkez depolarımızın tamamında bu sistem kullanılıyor. ASKİ Genel Müdürümüz sistemin ilk çalışma anını görmek için bugün Çavdar mahallesine geldi. 

ÇERÇİOĞLU'NDAN SÖKE’YE SON SİSTEM TEKNOLOJİ HİZMETİ

ÇAVDAR MUHTARI PAK:" ÖZLEM SU KONUSUNDA BİZİ HİÇ BİR ZAMAN ÇÖZÜMSÜZ BIRAKMADI.”

Çavdar Mahalle Muhtarı Yalçın Pak, Özlem Başkanımıza çok teşekkür ederek, su konusunda kendilerini hiç bir zaman çözümsüz bırakmadıklarını ifade etti. Pak, “Özlem Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çok önemli bir proje  Özel İdare Zamanında kalma eski arıtma sistemimiz yepyeni son teknoloji parçalar kullanarak değiştirdiler. Her şeyi yenilendi otomasyon sistemi kuruldu müthiş bir tesis oldu. Bu gün ASKİ Genel Müdürümüz Hakan Olkaç ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörümüz Fatih Akkentli gelip bize bu sistemi anlattılar. Çok teşekkür ediyorum. Kendilerinden göletimiz ile ilgili de isteklerimiz oldu. Birlikte inceledik dinlediler Özlem Başkana ileteceklerini söylediler. Özlem Başkanımız bize  bu güne kadar saymakla bitmeyecek hizmetler sundu. Özellikle su konusunda bizleri hiç bir zaman çözümsüz bırakmadı. Fen İşleri olsun AYBA olsun her zaman bütün ekipleriyle bize hizmet sundu.  Allah ondan razı olsun."

ÇERÇİOĞLU'NDAN SÖKE’YE SON SİSTEM TEKNOLOJİ HİZMETİ

25 Oca 2022 - 13:22 - Didim Belediyesi