CHPLİ ALTINTAŞ'TAN SERT TEPKİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Barış Altıntaş, Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez’in Alinda Antik Kenti ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Altıntaş, “Şimdi bir ilçe belediye başkanın ilçesinde yürütülen bir faaliyetin ne olduğunu bilmemesine mi, bu faaliyete verilen desteği görmemesine mi yanalım?” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Altıntaş açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Geçtiğimiz gün Karpuzlu Belediye Başkanının, kendi ilçesinde devam eden arkeolojik çalışmalarla ilgili vermiş olduğu bir demeci, hayretle, biraz da üzülerek okudum.
Bir belediye başkanın kendi ilçesindeki faaliyetlerden bu kadar bihaber olması inanın üzüntü verici.
Birincisi Alinda antik kentinde yürütülen herhangi bir kazı faaliyeti yok. Hepsi bir birinden kıymetli hocalarımız, bir süredir yüzey araştırmalarına devam ediyorlar.
İkincisi ve en önemlisi; bu yüzey araştırmalarının sürekli olabilmesi için gerekli olan en temel ihtiyaç yani bir kazı evi tahsisi de Aydın Büyükşehir Belediyemizce yapıldı.
Yine bunun dışında hocalarımızın ve araştırma ekibinin günlük iaşe ihtiyaçları dahi Aydın Büyükşehir Belediyemizce karşılanıyor.
Şimdi bir ilçe belediye başkanın ilçesinde yürütülen bir faaliyetin ne olduğunu bilmemesine mi, bu faaliyete verilen desteği görmemesine mi yoksa yapılanı, hizmeti, anlamsızca eleştirip kendisini böyle gülünç duruma düşürmesine mi yanalım?
Ne yapalım? Son da bir soru soralım belediye başkanına hiç kazı evine hocalarımıza ziyarete gittin mi?

25 Ağu 2021 - 13:28 - Siyaset