ARICI: "TOPUKLU EFE NE SÖYLEDİYSE OLUYOR"

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Söke'nin Bağarası'na yapacağı azot ve fosfor giderimi yapan ileri biyolojik arıtma tesisi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bağarası İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ilk etap çalışmaları kapsamında bugün de zemin etüdü için sondaj çalışmaları başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Söke'nin önemli mahallelerinin yıllardır çözülmeyen sorunlarını çözen Topuklu Efe, Bağarası, Sarıkemer ve Güllübahçe Mahalleleri'ne biyolojik arıtma tesisi kurma çalışmalarına devam ediyor. Arıtma tesisi için ilk olarak Söke'nin en büyük mahallelerinden biri olan Bağarası'nda çalışmalar başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde ASKİ Mühendisleri ve ekiplerinin incelemesi sonrası Bağarası'nda 4 adet zemin tespit çukuru açılmıştı. Ekipler bugünde sondaj çalışması yaptı. Sondaj sonrası sonrası zeminden alınan veriler doğrultusunda üzerine yapılacak tesisin projesi çizilecek.

ARICI: "BU TESİS HALKIMIZ VE ÇİFTÇİLERİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"
Bağarası Mahallesi Muhtarı Esat Arıcı,Topuklu Efe'nin göreve geldiği günden beri Söke'nin çok hizmet aldığını ifade etti. Arıcı, "Özlem Başkana çok teşekkür ediyorum. Yine her zamanki gibi ne söylediyse oluyor. Bağarası halkı için çiftçilerimiz için çok önemli bir tesis. Allah kaza bela vermeden tamamlanır inşallah. Bu arıtma tesisinden çıkan suları çiftçilerimiz sulamada da kullanabilecek. Özlem Başkanımız Bağarasına çok güzel hizmetler yaptı yapmaya da devam ediyor Allah ondan razı olsun" dedi.

10 Ağu 2021 - 16:40 - Didim Belediyesi