BİR YANGIN DA DİDİM' DE YAŞANDI

Aydınlılar Söke'ye bağlı Sayrakçı Mahallesi’nde zeytinlik ve ormanlık alanda meydana gelen yangının şokunu atlatamadan Didim'den gelen haberle bir kez daha sarsıldı. Didim'in İmbat Koyu'nda makilik alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle büyüdü. Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri bu yangına da hızlı bir şekilde müdahale etti. Kısa sürede kontrol altına alınan yangında 150 hektarlık makilik alan yandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Edinilen bilgiye göre,Didim İlçesi'nde bulunan İmbat koyunda makilik alanda yangın çıktı. Çok sayıda site ve villaların bulunduğu bölgede çıkan yangına Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kısa sürede müdahale etti. Yoğun rüzgarın etkili olduğu yangın yerleşim yerlerine ulaşmadan kontrol altına alındı.

İLK AÇIKLAMA BELEDİYE BAŞKANINDAN GELDİ

Yangının çıktığı bölgede bulunan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay; yaptığı açıklama da "Oldukça geniş bir alan yanmaya başladı. Fakat Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin gayretiyle yarım saat içinde kontrol altına alabilecek duruma getirdik yangını. Rüzgar şu an çok belirleyici durumda tahmini 150 hektarlık bir alan yanmış durumda. Şu ana kadar rüzgar bizim yanımızda oldu. Siteler ve villaların olduğu kısıma ulaşmadı umarız rüzgar bizim yanımızda olmaya devam eder ve yerleşim yerlerine ulaşmadan kontrol altına alırız. En mutlu olduğumuz konu can kaybı yaşamamış olmamız ve yerleşim yerlerine sıçramamış olması."dedi.

29 Tem 2021 - 15:59 - Asayiş