"TURİZMCİLER İFLAS EDERKEN ESAMENİ GÖREN OLMADI"

CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, yazılı bir basın açıklaması yaptı. Özcan,açıklamasında İl Kültür ve Turizm Müdürünü hedef aldı.Başkan Özcan, " Turizm sektöründe çalışan on binler işsiz kaldı tıss sesinden başka sesin çıkmadı aslan. Aferin alacaksan, böyle teneke tıngırtısı cümlelerle değil sorumluluğunla, görevinle ilgili icraatlarınla, işinle ilgili al. Bak AKP’li abilerinin ilk sandıkta sonu geliyor, hazır sana bu hükümet görev, maaş vermişken maaşının hakkını ver!.."dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Kurban Bayramı tatili nedeniyle nüfusu 1 milyonu aşan Kuşadası’nda Karaova Mahallesi’nde bir atık su hattında patlak meydana geldi. Bilinçsiz ve aşırı kullanım, hatta atılan yabancı maddeler nedeniyle meydana gelen patlağa Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri anında müdahale etti.
Bölgede arıza giderilerek, gerekli temizlik çalışmaları yapılırken konu ile ilgili bilgili bilgisiz açıklamalarda art arta geldi. Bu talihsiz açıklamalardan biri de Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü'nden geldi. Müdür Tuncer'in yaptığı bilinçsiz açıklama büyük tepki çekti. Bir tepki de CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan'dan geldi. Özcan, turizmcilerin battığı, çalışanların işsiz kaldığı pandemi sürecinde esamesi görünmeyen Müdür Tuncer'in memur sıfatını unutarak siyasetçi edasıyla yapyığı açıklamanın çok yersiz olduğunu ifade etti.
CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, basın açıklamasında ayrıca şu görüşlere er verdi;

"Dünden bu yana bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar maşallah bir halı saha takımı olmaya doğru koşacak neredeyse.
Kültür turizm il müdürü bile baksanıza memurluğu unutmuş boyundan büyük işlere, haddini de bilgisini de aşan cümlelere imza atmaya uğraşıyor.
Bak kardeşim çevreye dair iki cümle mi kurmak istiyorsun İkizdere’deki doğa katliamıyla ilgili son 16 yılda 196 kat arttırdığınız plastik atık ithalatıyla ilgili, siyanürle katledilen doğayla ilgili, hatta gel bak Aydın’da havamızı, suyumuzu, toprağımızı kirleten jeotermallerle ilgili konuş.
Bu arada senin müdürlüğünün performansını ne yapacağız? Ona ne diyeceğiz? Ben sana söyleyeyim senin karnen öyle tek ayaküstünde bekleme cezasıyla bile affedilemez.
Turizmciler battı iflas etti, senin esameni gören, adını duyan olmadı. Turizm sektöründe çalışan on binler işsiz kaldı tıss sesinden başka sesin çıkmadı aslan. Aferin alacaksan, böyle teneke tıngırtısı cümlelerle değil sorumluluğunla, görevinle ilgili icraatlarınla, işinle ilgili al.
Yada çık gel siyaset yapalım. Hadi çık hadi !
Bak AKP’li abilerinin ilk sandıkta sonu geliyor, hazır sana bu hükümet görev, maaş vermişken maaşının hakkını ver!.."

25 Tem 2021 - 16:11 - Siyaset