DEM Parti: Belediyelerimize karşı kirli oyunlar geliştiriliyor

DEM Parti yerel seçimlerde kaybeden iktidarın, ‘belediyelerini algı operasyonuyla hedef aldığını’ öne sürdü. DEM Parti kayyumların elindeki belediyeleri yeniden ezici farkla kazanmıştı. Ancak bu belediyelerden bazıları Türk bayrağını kaldırdıkları, belediye meclisinde İstiklal Marşı’nı okumadıkları ve Mustafa Kemal Atatürk ile AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarına hakaret edildiği iddiasıyla gündemde.

DEM Parti: Belediyelerimize karşı kirli oyunlar geliştiriliyor
Haber albümü için resme tıklayın

DEM Parti’den konuya ilişkin açıklama geldi. “Ucuz algı operasyonlarına ve kirli provokasyonlara rağmen halka hizmete devam edeceğiz!” denilen açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

“Yerel yönetimlerimiz başta olmak üzere partimizin her kademesi yıllardır bayrak, ulusal, marş vb. sembol ve değerlerle tek bir sorunu olmadan siyaset yapmakta, hizmet üretmektedir.

Belediyelerimiz asılsız iddialar ve kirli komplolarla hedef haline getirilmektedir. İktidar seçimlerde yaşadığı kayıpların üzerini bu algı operasyonlarıyla örtmeye çalışmaktadır. Türkiye’de artık bayrak, ulusal marş gibi sembollerin ve değerlerin istismarına dayanarak siyaset yapma dönemi miadını doldurmuştur. Demokratik kamuoyu bu ucuz algı operasyonlarını ve kumpasları ciddiye almamaktadır.

Halkın gerçek gündemi talan uygulamalarıdır. Söz konusu bu durumu örtmek isteyen İçişleri Bakanlığının ucuz algı operasyonları üzerinden belediyelerimize müfettiş görevlendirmesi, eskimiş tartışmaları tekrardan gündeme getirme çabasıdır.

Sur Belediyesi’nde partimiz ve belediyeyle herhangi bir resmi ilişkisi olmayan bir vatandaşın hakaretlerine ve duvarda asılı olan fotoğraflara dair girişimlerine ilk karşı çıkanların ve müdahalede bulunanların belediye eş başkanlarımız olduğu basına yansıyan görüntülerden de açıkça görülmektedir.

Algı operasyonlarıyla belediyelerimizi yıpratmaya çalışan kirli odaklara sesleniyoruz; amacınızı ve kim olduğunuzu çok iyi biliyoruz, bu ucuz komplolarınıza asla geçit vermeyeceğiz.”

DEM Parti: Belediyelerimize karşı kirli oyunlar geliştiriliyor

21 Nis 2024 - 13:09 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi