SÖKELİ ALEVİLERDE ARIKAN KRİZİ !

CHP Söke İlçe Başkanı Muammer Akmazlar’ın Alevilere yönelik 'Siz 300-500 kişinin temsilcisisiniz' sözleri Söke’de gerilim yaratmıştı.

SÖKELİ ALEVİLERDE ARIKAN KRİZİ !
SÖKELİ ALEVİLERDE ARIKAN KRİZİ !
+1
Haber albümü için resme tıklayın

CHP Söke İlçe Başkanı Muammer Akmazlar’ın Alevilere yönelik 'Siz 300-500 kişinin temsilcisisiniz' sözleri Söke’de gerilim yaratmıştı. Söke Alevi Kültür Derneği Başkanı Şevki Kaya Chp Söke İlçe Başkanı Akmazlar’a tepki vermiş ardından sert bir açıklama yaparak CHP’den istifa etmişti.

Kaya o dönem açıklamasında “Söke CHP İlçe Başkanı Muammer Akmazlar'ın üslubu ile şoka uğramış durumdayız. Alevi düşmanı olduğu anlaşıldı. Temsilcisi olduğumuz canlarımız yıllar boyu ülkenin zararına bir tek yanlışı olmamış, Atatürk’ün izinden bir kez ayrılmamış, bu ülkeye her zaman yarar sağlamaya çalışmıştır. Söke’de 300 - 500 kişilik bir grubun değil, çok daha büyük bir toplumun temsilcisi olarak CHP İlçe Yönetiminin seçim sürecinde bu üslup ve bu tavır ile bırakın seçim kazandırmayı, seçimi kaybettireceğine dair şüphelerimiz oluşmuştur. Söke CHP İlçe Başkanı’nın bu üslubunu ve tavrını sert bir şekilde kınıyoruz" ifadelerine yer vermişti.

SÖKELİ ALEVİLERDE ARIKAN KRİZİ !


Söke Alevi Kültür Derneği Başkanı Şevki Kaya ilerleyen günlerde Alevilerin tepkisine rağmen CHP Söke Belediye Meclisinde kendine yer bulmuştu. Kaya meclis aday olunca CHP Paylaşımları yapmaya başladı. Ancak hemen Alevilerden tepki gecikmedi. Söke Alevi Kültür Derneği İkinci Bakilkank İbrahim Yılmaz “alemsin en fazla sen bağırıyordun ne oldu birden bire” diyerek tepkisini dile getirdi.

SÖKELİ ALEVİLERDE ARIKAN KRİZİ !

Bir başka dernek üyesi Meryem İnce “ meclis üyesi olunca 180 derece dökülüyor mu başkan” diyerek yorum yaptığı görüldü.

SÖKELİ ALEVİLERDE ARIKAN KRİZİ !

29 Mar 2024 - 12:03 - Siyaset

Mahreç  Kent Rehberi