SÖKE CHP’DE SANDIK SORUMLULARI KRİZİ!

Söke CHP İlçe örgütünde sandık sorumluları, okul bilişim sorumluları ve müşahit olarak görev alacak partili bulunamıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Söke CHP İlçe örgütünde sandık sorumluları, okul bilişim sorumluları ve müşahit olarak görev alacak partili bulunamıyor.

Söke CHP geçmişinin en kötü ilçe başkanı olarak ün yapan Muammer Akmazlar ve ekibi yerel seçimlere sandıklarda partili görevlendirmeden giriyor.

93 bin 978 seçmenin bulunduğu Söke’de 72 noktada 1’i seyyar, 1’i cezaevi olmak üzere 301 sandık kurulacak. Ancak CHP Söke ilçe örgütü görevlilerini tamamlamadı.

CHP ilçe yönetimi başka partilerde resmi üyeliği bulunan vatandaşları arayarak görev almalarını istediği öğrenildi.

CHP Söke Belediye Başkan Adayı Mustafa İberya Arıkan’ın tüm seçim çalışmalarında ve organizasyonlarda Söke belediye personelini kullanan Chp Söke ilçe başkanlığı, seçim günü yeterli görevli bulamadıkları için her yolu denemeye başladılar.
Söke Belediyesinde çalışan personelin ailelerine baskı yaparak sandık görevlisi ve müşahit bulmaya çalıştığı, öğrenildi.

Chp Söke İlçe bilişim sorumlusu Yavuz Abrinç’in iki hafta önce yapmış olduğu açıklamada her türlü hazırlığı tamamladıkları belirtiliyordu.

Ancak Söke CHP ilçe yönetimi adına ardı ardına atılan mesajlarda, önce “Degerli üyelerimiz;
secim günü sandiklara sahip cikmak icin sandikta görev almayan tüm üyelerimizi sandiklara sahip cikmaya;
Gözlemci (Müsahit) olmaya davet ediyoruz”
Demişlerdi.

Daha sonra üyelere gönderilen mesajlar ise “ Sayin Cumhuriyet Halk Partisi Delegelerimiz;
Pazar günü yapilacak olan yerel secimlerde delege oldugunuz mahallelerde okul sorumlusu veya müsahit olmak icin partimize gelerek veya arayarak ilce baskan yardimcimiz Yavuz Abrinc'e bildirmeniz önemle rica olunur.” dediği görüldü.

Partililer “ seçime üç gün kalmış, sandık sorumlusu, müşahit, bilişim sorumlusunu arıyorlar. Bu parti nasıl seçim kazanacak. Sandıklar seçim günü %70 boş kalacak” dediler

28 Mar 2024 - 13:02 - Asayiş

Mahreç  Kent Rehberi