İTHAL ADAY ARIKAN’IN LİSTESİNDE CHP DIŞINDAN BİR ÇOK İTHAL ADAY YER ALDI

Yerel seçimlere az bir süre kala adaylık süreci ardından, belediye meclis üyeliği listeleri heyecanı yaşanıyor. Söke CHP adayı Mustafa İberya Arıkan’ın listesi ise görenleri şaşkına uğratıyor. Listede CHP Söke İlçe örgütünden isimlerin bulunmadığı gibi kadınlara ve gençlere yer verilmediği görüldü. Seçilebilir bölgede bir kadın ve bir genç bulunuyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Yerel seçimlere az bir süre kala adaylık süreci ardından, belediye meclis üyeliği listeleri heyecanı yaşanıyor. Söke CHP adayı Mustafa İberya Arıkan’ın listesi ise görenleri şaşkına uğratıyor. Listede CHP Söke İlçe örgütünden isimlerin bulunmadığı gibi kadınlara ve gençlere yer verilmediği görüldü. Seçilebilir bölgede bir kadın ve bir genç bulunuyor. Bunun yanı sıra Arıkan ile birlikte aday adayı olan Hatice Kurban, Veli Devrim Yerli, Fatih Akkentli, Ahmet Karakaş’a yakın isimlerde listede yer almadı.
Belediye Meclis listesinin CHP Söke İlçe Örgütüne meclis üyesi adayı olarak yeni üye olanlardan ağırlıklı düzenlendiği gözlerden kaçmadı.

Söke CHP’de Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak düşünülen Levent Tuna, Fahri Semerci, Ege Berk Korkmaz, Yasemin Gürsoy olarak belirlendi. Yakın zaman önce Mustafa İberya Arıkan’ı ziyaret eden duayenlerin Levent Tuna’nın ve Yasemin Gürsoy’un listelerde yer almasına büyük tepki gösterdiği öğrenildi.

Mevcut Belediye Meclis üyesi Orhan Korkmaz’ın oğlu Ege Berk Korkmaz’ın İngiltere’den getirilip aday yapılanmasına da bir çok partilinin tepki verdiği ifade ediliyor.

Listelere İlgi Tarım’ın sahibi Şahin İlgi tarafından önerildiği iddia edilen Av. Tuncay Bozdağ ve Mali Müşavir İsmail Dönmez’e meclis listesinde bulunan diğer isimlerin tepkili olduğu bildirildi. Şahin İlgi geçtiğimiz yıllarda Fetö üyesi olmaktan uzun süre aranmış daha sonra itirafçı olarak Türkiye’ye dönmüştü. İsmail Dönmez’in İlgi Tarımın mali işler sorumlusu olduğu öğrenildi.

21 Şub 2024 - 09:11 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi