AYDIN ALEVİ GÜÇ BİRLİĞİNDEN BİLDİRİ

Aydın Alevi Güç Birliği tarafından bir açıklama yapıldı. Nazilli Cemevi’nde yapılan toplantıda geçtiğimiz günlerde Söke’de yaşanan Alevi krizi ele alındı.

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Alevi Güç Birliği tarafından bir açıklama yapıldı. Nazilli Cemevi’nde yapılan toplantıda geçtiğimiz günlerde Söke’de yaşanan Alevi krizi ele alındı.

Bilindiği gibi Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan ve CHP Söke İlçe Başkanı Muammer Akmazlar Söke Alevi Kültür Derneğini ve Söke’de yaşayan Alevileri hedef alan yaklaşımlar sergilemişlerdi.


GÖREVE GELİR GELMEZ ALEVİ GENÇLERİ SÜRGÜN EDİLDİ.
Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan Başkan Levent Tuncel’in vefatının ardından 14 Haziran 2023 günü göreve gelir gelmez Söke Belediyesinde “sürgün” operasyonu başlatmış Belediye kadrosunda çalışan Alevi gençlerinin yerlerini değiştirmiş ve mobing uygulamıştı.


300- 500 KİŞİLİK TOPLULUKSUNUZ !!!

CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan’ın istifasının ardından göreve atanan Muammer Akmazlar’ın ilk işide Söke Alevi Kültür Dernek başkanı Şevki Kaya’ya posta koymak oldu. Akmazlar Söke’de yaşayan Alevilere karşı “300- 500 kişilik topluluk haddinizi bileceksiniz” şeklindeki küçültücü ve hadsiz sözlerine toplantıda geniş yer verildi.
Toplantı sonrasında Arıkan ve Akmazlar hedef alınarak basın bildirgesi yayınladı.


AKMAZLAR VE ARIKAN’A KARŞI GÜÇLÜ BİR TEPKİMİZİ ORTAYA KOYUYORUZ.

“Aydın Alevi Güç Birliği 11.02.2024 tarihinde Nazilli Cemevi’nde geçtiğimiz günlerde Söke CHP İlçe Başkanı Muammer Akmaz’ın Alevilere yönelik sarf ettiği küçültücü ve hadsiz sözler ile başta Didim olmak üzere Aydın genelinde 31 Mart 2024 yerel seçimleri gündemiyle olağanüstü toplanmıştır.

Toplantıda Söke CHP İlçe Başkanı Muammer Akmazlar’ın Söke'de yaşayan Aleviler ile ilgili küçük düşürücü ve hadsiz sözleri ve bu sözlere karşı kayıtsız kalan CHP il ve ilçe yönetimleri yönelik güçlü bir tepki dile getirilmiştir.

Seçim sürecinde Söke’de Alevi toplumunu sayılarla ifade edip küçük görmeye çalışanlar bu üstten bakan demokratik olmayan tavırlarını ötekileştirerek ve  yok sayarak devam ederlerse sonucunu   31 Mart akşamı acı sonuçla karşılaşacaktır.” sözlerine yer verildi.

AYDIN ALEVİ GÜÇ BİRLİĞİNDEN BİLDİRİ

12 Şub 2024 - 09:00 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi