“CHP AKIL TUTULMASI YAŞIYOR”

Yerel seçimlerde aday gösterilen Mustafa İberya Arıkan’a tepki için istifa eden CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan’ın yerine getirilen CHP Söke İlçe Başkanı Muammer Akmazlar’ın Alevilere yönelik olarak sarf ettiği, "Siz 300-500 kişinin temsilcisisiniz" söylemlerine tepkiler çığ gibi büyüyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Yerel seçimlerde aday gösterilen Mustafa İberya Arıkan’a tepki için istifa eden CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan’ın yerine getirilen CHP Söke İlçe Başkanı Muammer Akmazlar’ın Alevilere yönelik olarak sarf ettiği, "Siz 300-500 kişinin temsilcisisiniz" söylemlerine tepkiler çığ gibi büyüyor. Başkanın yaptığı açıklamaya ilk tepki Alevi Kültür Derneği Başkanı Şevki Kaya’dan gelmişti. Kaya’nın ardından haber paylaşımının altına vatandaşlardan da yoğun tepki yorumu geldi. Vatandaşlar, “CHP akıl tutulması yaşıyor” yorumunda bulundu.

Yerel seçimlerde aday gösterilen Mustafa İberya Arıkan’a tepki için CHP Söke İlçe Teşkilatı istifa etmiş, ardından Muammer Akmazlar CHP'nin yeni ilçe başkanı olmuştu. Başkan Akmazlar’ın Alevi vatandaşlara yönelik "Siz 300-500 kişinin temsilcisisiniz" sözlerine tepkiler çığ gibi büyüyor. Akmazlar’a ilk sert tepki Alevi Kültür Derneği Başkanı Şevki Kaya dan gelmişti. Kaya, "CHP Belediye başkan adayının kazanması için çalışması gereken ilçe yönetiminin başkanı 'Siz zaten 300-500 kişinin temsilcisisiniz' diyerek alenen temsilcisi olduğumuz toplumu küçük görerek sokakta dedikodusu dönen 'Alevi düşmanlığının' var olduğuna işaret etmiştir" yorumunda bulunmuştu.

Kaya’nın ardından haber paylaşımının altına onlarca tepki yorumu geldi. CHP Söke İlçe Başkanı Muammer Akmazlar’ı adeta topa tutan vatandaşlar, “CHP akıl tutulması yaşıyor yorumunda bulundu. Sosyal medya paylaşımına yorum yapanlar, “Aleviler olmasın CHP yüzde 10 ancak alır. Bu akıllarla Türkiye’nin neden bu durumlarda olduğu çok açık. CHP’de bu tür şeylere Özgür Özel’in bir müdahalede bulunması gerekir, Bu partide kim olursa olsun hiç kimse kendini büyük görmesin, herkes inancıyla kabul edilmiştir bu partide. Akıllı davranın yoksa çok insan kaybederseniz. Terbiyesizliğe bu partide müsaade edilmemesi lazım herkes haddini bilecek. CHP sizin tekelinizde değil kim oluyorsun da böyle karar veriyorsun. CHP’de mezhep bölge ayrımı olmaz, Menderes de sizin gibi düşünüyordu. Sola bir şey yapmanıza gerek yok kendi kendilerini imha ederler. Akıl tutulması yaşanıyor. Derhal bu zihniyetin görevden alınması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“CHP AKIL TUTULMASI YAŞIYOR”
“CHP AKIL TUTULMASI YAŞIYOR”
“CHP AKIL TUTULMASI YAŞIYOR”
“CHP AKIL TUTULMASI YAŞIYOR”

08 Şub 2024 - 11:13 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi