SÖKE’DE İBERYA KRİZİ BİTMİYOR

CHP Söke İlçe Başkanı Muammer Akmazlar’ın Alevilere yönelik, "Siz 300-500 kişinin temsilcisisiniz" söylemlerine Alevi Kültür Derneği Başkanı Şevki Kaya adeta ateş püskürdü.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Söke İlçe Başkanı Muammer Akmazlar’ın Alevilere yönelik, "Siz 300-500 kişinin temsilcisisiniz" söylemlerine Alevi Kültür Derneği Başkanı Şevki Kaya adeta ateş püskürdü.
Yerel seçimlerde aday gösterilen Mustafa İberya Arıkan’a tepki için CHP Söke İlçe Teşkilatı istifa etmiş, ardından Muammer Akmazlar CHP'nin yeni ilçe başkanı olmuştu. Başkan Akmazlar’ın Alevi vatandaşlara yönelik "Siz 300-500 kişinin temsilcisisiniz" sözlerine sert yanıt veren Alevi Kültür Derneği Başkanı Şevki Kaya, "CHP Belediye başkan adayının kazanması için çalışması gereken ilçe yönetiminin başkanı 'Siz zaten 300-500 kişinin temsilcisisiniz' diyerek alenen temsilcisi olduğumuz toplumu küçük görerek sokakta dedikodusu dönen 'Alevi düşmanlığının' var olduğuna işaret etmiştir" dedi.
Alevi Kültür Derneği Başkanı Şevki Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Söke CHP İlçe Başkanı Muammer Akmazlar ile yaptığımız görüşme sonucunda mevcut ilçe başkanının üslubu ile şoka uğramış durumdayız. CHP Belediye Başkan adayının kazanması için çalışması gereken ilçe yönetiminin başkanı 'Siz zaten 300-500 kişinin temsilcisisiniz' diyerek alenen temsilcisi olduğumuz toplumu küçük görerek sokakta dedikodusu dönen 'Alevi düşmanlığının' var olduğuna işaret etmiştir. Temsilcisi olduğumuz canlarımız yıllar boyu ülkenin zararına bir tek yanlışı olmamış, Atatürk’ün izinden bir kez ayrılmamış, bu ülkeye her zaman yarar sağlamaya çalışmıştır. Söke’de 300-500 kişilik bir grubun değil, çok daha büyük bir toplumun temsilcisi olarak CHP İlçe Yönetiminin seçim sürecinde bu üslup ve bu tavır ile bırakın seçim kazandırmayı, seçimi kaybettireceğine dair şüphelerimiz oluşmuştur. Söke CHP İlçe Başkanı’nın bu üslubunu ve tavrını sert bir şekilde kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

08 Şub 2024 - 00:10 - Yaşam

Mahreç  Aydın Kent Rehberi