ZEYREK’İN ELİNDEN TUTUP CHP GENEL MERKEZİNE GÖTÜRDÜĞÜ ARIKAN PARTİLİSİNİ ORTADAN KALDIRMAK İSTEMİŞ

CHP Genel Merkezi tarafından 10 Ocak 2024 günü yapılan Pm ve MYK toplantısında içinde Söke’nin olduğu Aydın’ın 10 ilçesinin belediye başkan adayları belirlenmişti.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Genel Merkezi tarafından 10 Ocak 2024 günü yapılan Pm ve MYK toplantısında içinde Söke’nin olduğu Aydın’ın 10 ilçesinin belediye başkan adayları belirlenmişti.

Söke adayı Mustafa İberya Arıkan ile birlikte bir çok adayın belirlendiği MYK ve PM toplantılarında ilginç olayların yaşandığı ve aday belirme sürecine FETÖ iltisaklı Metropol Araştırma şirketinin müdahale ettiği iddia edilmişti.

Mustafa İberya Arıkan’a ati olan FETÖ iktisatlı Metropol araştırma şirketine ait olan hayali anketin Chp Genel Merkezine Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek tarafından götürüldüğü iddia edilmişti. Zeyrek daha sonra İzmirli İş insanlarına Arıkan’ın kendisi tarafından adaylaştırıldığını ifade etmişti.

CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeyrek’in elinden tutup Chp Genel Merkezine götürdüğü Chp Söke Belediye Başkan Adayı Mustafa İberya Arıkan kendi partilisi ve siyasi rakibi Fatih Akkentli’yi ortadan kaldırmak istemiş.

Arıkan Söke’de Deri Mağazasının müdür olan şimdilerde Balıkesir’de ikamet eden arkadaşı Mahmut Emre Özbek aracılığı ile kendisine siyaseten engel olduğunu düşündüğü Akkentli’yi silahla indirtmek için istekte bulunduğu ve konuşmanın devletin dinleme kayıtlarına takıldığı ortaya çıktı.

KÖKTEN Mİ ? BİRAZ MASRAFLI OLUR

Zeyrek’in CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e Söke’den aday yapılması için hatrını ortaya koyduğu CHP’nin Söke Belediye Başkan Adayı Mustafa İberya Arıkan ve Mahmut Emre Özbek’in saldırganlar ile konuşmaları tapelere takılıyor.

Tapelerde Mahmut Emre Özbek saldırganlara, “Fatih Akkentli yok mu? Mustafa onu indirtmek istiyor.” dediği görülüyor. Saldırganların “Kökten mi? O biraz masraflı olur, çözeriz” dediği görülüyor. 

DERSİNİ ALACAK AMA ŞİMDİ DEĞİL

2020/116 nolu mahkeme dosyasına ait yeni ifadeler ortaya çıktı. Bu kez CHP Söke Belediye Başkan Adayı Mustafa İberya Arıkan’ın saldırganlar ile yapmış olduğu konuşmanın detayları ortaya döküldü. Devletin istihbarat ekiplerinin elde ettiği tape kayıtlarını mahkemeye sunması üzerine ortaya çıkan tapelerde Arıkan’ın Akkentli’ye yönelik “ dersini alacak ama şimdi değil. bugün olursa benden bilecekler bugün değil üç dört ay bir geçsin” dediği görülüyor.

30 Oca 2024 - 17:30 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi