BAŞKAN ÇERÇİOĞLU; SÖKE HALKINA VERDİĞİMİZ SÖZLERİ BİRER BİRER YERİNE GETİRİYORUZ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Söke'de yapımı devam eden otogar ve yeraltı otoparkı inşaatını inceledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Söke'de yapımı devam eden otogar ve yeraltı otoparkı inşaatını inceledi.
“Söke’nin 40 yıllık otogar hasreti sona eriyor”
Söke'nin 40 yıldan beri hasretle beklediği yeni otogar inşaatı, hızlı bir şekilde devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, inşaatın geldiği aşama ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi almak üzere Söke'ye gerçekleştirdiği ziyarette, projenin durumunu yerinde inceledi.
Söke otogarının toplamda 42 Bin m2, 4 Bin 500 m2 kapalı alanının olduğunu belirten Başkan Özlem Çerçioğlu; “kısa bir süre önce temelini attığımız otogarımızda 12 peron yer alıyor. Otogar inşaatı Şubat ayı sonunda bitecek. 2019 yılında Söke Halkına, Sökemize yakışır yeni bir otogar sözü vermiştik. İşte Allah kısmet etti. Söke’de 30-40 yıldır yeni otogar isteniyordu. Teker teker verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Otogarın şehir dışına alınmasıyla ile trafiğinde de bir rahatlama olacak” dedi.

“Yeraltı Otoparkı ve Spor Alanları Şubat ayı sonunda bitiyor”
Başkan Çerçioğlu, Söke'nin İstasyon Caddesi üzerinde bulunan eski zirai donatım depoları alanına yapılan yeraltı otoparkı ve spor alanları projesini de inceledi. Şehirdeki park sorununa çözüm oluşturacak yer altı otoparkının yanında üst kısma yapılacak spor sahaları düzenlemesi de vatandaşlara hizmet verecek. Yeraltı otopark ve spor alanları projesinin 25 Şubat tarihinde tamamlanacağı ifade edildi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu halka daha iyi hizmet sunmak ve şehrin altyapısını güçlendirmek adına yürütülen bu önemli projelerin başarıyla ilerlediğini belirtti.
2019 seçimlerinde Söke Halkı’na verdikleri bir sözü deha yerine getirdiklerini belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Yeraltında 125 araçlık bir otopark, Söke’nin merkezinde otopark sorununu da çözmüş olacağız. Söke’nin ilk yeraltı otoparkı olacak. Nazilli, Efeler ve Kuşadası’nda da yeraltı otoparkları yaptık. Yani birer birer verdiğimiz sözleri yerine getirdik, getirmeye de devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde de Söke Halkına çok değerli hizmetleri etmeye devam edeceğiz” dedi.

30 Oca 2024 - 15:53 - Yaşam

Mahreç  Aydın Kent Rehberi