ARIKAN’IN KEFİLİ ZEYREK’E ZOR SORULAR!.. GENEL BAŞKAN ÖZEL YANLIŞ MI YÖNLENDİRİLDİ

CHP Genel Merkezi tarafından 10 Ocak 2024 günü yapılan Pm ve MYK toplantısında içinde Söke’nin olduğu Aydın’ın 10 ilçesinin belediye başkan adayları belirlenmişti.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Genel Merkezi tarafından 10 Ocak 2024 günü yapılan Pm ve MYK toplantısında içinde Söke’nin olduğu Aydın’ın 10 ilçesinin belediye başkan adayları belirlenmişti.

Söke adayı Mustafa İberya Arıkan ile birlikte bir çok adayın belirlendiği MYK ve PM toplantılarında ilginç olayların yaşandığı ve aday belirme sürecine FETÖ iltisaklı Metropol Araştırma şirketinin müdahale ettiği iddia edilmişti.

Mustafa İberya Arıkan’a ati olan FETÖ iktisatlı Metropol araştırma şirketine ait olan hayali anketin Chp Genel Merkezine Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek tarafından götürüldüğü iddia edilmişti. Zeyrek daha sonra İzmirli İş insanlarına Arıkan’ın kendisi tarafından adaylaştırıldığını ifade etmişti.

Hakkında azmettiricilikten Fetö ilktisakına kadar bir çok iddia bulunan Söke Belediye Başkan Adayı Mustafa İberya Arıkan hakkında
Sökeli vatandaşlar sosyal medya hesaplarından Manisa Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek’e ilginç sorular sordu.

Vatandaşların yanı sıra Aydın’ın ve Söke’nin tanıtımına büyük katkı sağlayan yüzbinlerce takipçisi olan sayfalar vatandaşlara destek verdi.

Vatandaşlar Manisa Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek’in CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i yanlış yönlendirdiğini iddia ederek Söke halkının merak ettiği soruları sordu.

İşte Sorular:

1-Sn. Ferdi Zeyrek siz Söke Belediye Başkan Adayını elinden tutup Genel Merkeze götürdünüz,bir bakıma ben kefilim dedinizmi dediniz. Hiç Söke halkına sordunuz mu kimdir bu Mustafa İberya Arıkan?

2-CHP'nin Söke adayını Sökeliler bile tanımıyor, CHP örgütüne sorduk vallahide billahide örgüt bu adayla seçimi biz kazanamayiz diyorlar. Hakkında bir sürü iddia var diyorlar. Kendi partilisini vurdurmak için mafya ile anlaşmış tapeler dinlemeye takılmış diyorlar.

3- Hakkında FETÖ’ye ile ilgili ciddi iddialar var diyorlar.

4-Sökenin herhangi bir mahallesine bırakın belediyenin yolunu bulamaz diyorlar.

5-Tüm Söke halkının Merakını giderin lütfen nedir bu vukuatlı aday üzerindeki ısrarınız

6- Sizin Manisa’da sıkıntılı bir davanız vardı da Söke Adayının hakim olan eşi Manisa’da görev yaptığı dönemde size yardımcı mı oldu?

7-Sizin işaret ettiğiniz bazı hatrı sayılır kişilerin davalarını eşi onların lehine mi sonuçlandır dı ?

8-Mafya ile ilişkiden tutunda taaaaa FETÖ’ye kadar Arıkan ile ilgili bir çok idda ve basında yer alan haber varken CHP Söke örgütü biz bu adayla seçimi kazanamayiz diye genel merkeze kadar görüş bildirirken,sizin sayenizde sahte bir anket sonucu ile adaylaşınca İlçe yönetimi, kadın Kolları, gençlik kolları tüm unsurlarıyla görevinden istifa etmiş iken, Chp Genel Başkanı Özgür Özel’i yanlış bilgilendirerek kandırmak, pahasına aday göstermek için verdiğiniz mücadele ve bu aday üzerindeki ısrarınızın özel bir nedeni varmi ?

9-Örneğin bu bölgede araziniz var mı ? İmara yeni açılması gereken yakınlarınızı arazileri var mı ? Her hangi bir ticaret mahkemesinde devam eden davanız var mı ?

Her ne kadar ben karışmadım Aydın’ın kendi dinamikleri bu konuyu çözdü desenizde özel olarak yaptığınız konuşmaların tamamı Söke kamuoyunda konuşuluyor.

Sn. Zeyrek Söke kamuoyu sizden bu sorularin cevabını bekliyor. Manisa’dan Söke’ye uzanan Genel Başkana dahi sizi yalan söyletmeye cesaret ettiren bu sevginin altında yatan nedir?

29 Oca 2024 - 12:00 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi