"BİZ KAYBETTİK ÇOCUKLARIMIZ KAZANSIN"

MHP Söke Belediye Başkan Adayı Tekin Yavuz, Söke Genç İş İnsanları Derneğini (SÖGİAD) ziyaret ederek Celaliler Derneğinin hayrına katıldı. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi Söke Belediye Başkan Adayı Tekin Yavuz, saha ziyaretlerine devam ediyor. Tekin Yavuz bugün Söke Genç İş İnsanları Derneği'ni (SÖGİAD) ziyaret etti.

Büyütmek için resme tıklayın

MHP Söke Belediye Başkan Adayı Tekin Yavuz, Söke Genç İş İnsanları Derneğini (SÖGİAD) ziyaret ederek Celaliler Derneğinin hayrına katıldı. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesi Söke Belediye Başkan Adayı Tekin Yavuz, saha ziyaretlerine devam ediyor. Tekin Yavuz bugün Söke Genç İş İnsanları Derneği'ni (SÖGİAD) ziyaret etti. İlçenin en önemli sorunlarının konuşulduğu Sögiad ziyaretinin ardından Yavuz, çarşıdaki esnaflarla bir araya gelerek Celaliler Derneği'nin hayrına katıldı.

"Söke Gelişmiyor"

Söke'nin en büyük sorununun gelişiminin durması olduğunu söyleyen SÖGİAD Başkanı Murat Günal, "Biz adayların belli olmasının ardından arkadaşlarımızla bir değerlendirme toplantısı yaptık. Sonuç inşallah Sökemiz için inşallah hayırlı olur. Söke 1950-60 yıllarına kadar Söke şehirleşme sürecini çok iyi tamamlamış, eskiden Söke'ye çevre il ve ilçelerden alışveriş yapmaya gelenler vardı. 1970'li yıllarda sonra ise sanki Söke ölü toprağına bürünmüş o gelişmeyi, büyümeyi arttırarak devam edememiş. Bunun karşılığını şu anda da görüyoruz. Caddelerde, otopark ve alt yapıda sorun var. Hele Büyükşehir sürecinden sonra çok daha farklı bir Belediyecilik gerçekleşti. Bizde bazı şeyleri üzülerek görüyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte düzelir. Şehrimize bir vizyon bir amaç belirlenir. Çıktığınız yolda hayırlı olmasını diliyorum. Yapılacak iş çok. Allah yardımcınız olsun" dedi.

"Söke'nin kayıp yıllarını geri kazanmak istiyoruz"

MHP Söke Belediye Başkan Adayı Tekin Yavuz, "Ben Söke’de doğdum büyüdüm ben bu şehrin evladıyım. Biz bir yola çıktık. Amacımız Sökemizi büyütmek geliştirmek, mutlu insanlarla dolu bir şehir yapmak. Daha önce sahadaydık ancak Aday gösterildiğimiz gibi sahaya tam anlamıyla indik. Çünkü Sökemizin çok kayıp yılları var. Sökemizin sorunları var. Bunları halkımızla temas ettiğimiz de de gördük. Benim sevdiğim şehrimin insanları mutlu değil. Mevcut Belediye Söke'nin kronikleşmiş basit sorunlarını çözemiyorlar. Eskiden Sökemize otobüslerle turist gelirdi. Gerçekten de gelir düzeyi yüksek turistler gelerek ilçemizin ekonomisini belirli düzeylere taşıyorlardı. Şu anda böyle bir durum yok. Tabiri caizse büyük bir köy haline geldi Sökemiz. Biz bunu tersine çevirmek için yola çıktık. Sökemizi büyütmek markalaşmasını sağlamak amacıyla bu yola çıktık. Söke'nin kaybolan yılları var. Bunları biz geri getireceğiz" dedi.

"Çocuklarımızın geleceği için çalışacağız"

Söke'nin kayıp yılları ile birlikte çocukların geleceğinin de sağlam temellere oturtulması gerektiğini belirten Tekin Yavuz, "Ben Söke'deki çocukların gelecekleri için oy istiyorum. Biz kaybettik ama çocuklarımız kaybetmesin. Şehir olarak yerel yönetim olarak bir destek sağlanamıyor çocuklarımıza. Bilim ve Matematik müzesi olması lazım Sökemizde. Büyükşehir yasası 30'a yakın İl de var. Ama gidin bakın o şehirlerde ki insanlar mutlu. Ancak burada insanlar mutlu değiller. Sizden şu gücü de istiyorum. Söke’de Tekin Yavuz, Büyükşehir de de Mustafa Savaş yapalım. Biz siyaseti bir kenara bırakıyoruz. Amacımız Söke'nin daha ileriye gitmesi. Bu şehir yıllardır yerelle geneli birleştiremedi. Bu yıl bir fırsat var bunu yapmak istiyoruz. Ankara'ya gidiyorsunuz sivil toplu örgütleri olarak ancak siz yalnız gitmeyin Belediye Başkanı da yanınızda olması gerekiyor. 1 Nisan'dan itibaren söz veriyorum her daim yanınızda olacağım. Söke'nin makus talihini değiştireceğiz. Çocuklarımızın geleceği için bu yolda hep beraber başaracağız" ifadelerini kullandı.

19 Oca 2024 - 15:48 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi