CHP'li Bülbül'den aday çıkışı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP’nin adayları ile ilgili konuştu. Milletvekili Bülbül, Nazilli’nin sürpriz ismi Gamze Yolcu Metin’e sahip çıkarak, “Adayımız seçilmezse, vebali benim boynuma.” diye konuştu.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. NGC Başkanı Ümit Özmen’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Bülbül, basın mensuplarının tek tek gününü kutlayarak, Anayasa Mahkemesi’nin, erişim engeli kararı verilmesini sağlayan maddenin iptaline hükmettiğini hatırlatarak sözlerine başladı.

ADAYLAR İLE İLGİLİ KONUŞTU

CHP dün akşam Parti Meclisi toplantısı sonrası 31 Mart yerel seçimlerinde aday göstereceği 6’sı büyükşehir, 242 seçim çevresinde adaylarını belirledi.

Aralarında Aydın'ın da bulunduğu il ve ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Aydın’da Çerçioğlu’nu yeniden aday yapan CHP, Nazilli’de de Aydın 28. Dönem Milletvekili Adayı Gamze Yolcu Metin isminde karar kıldı.

“VEBALİ BENİM BOYNUMA”

Bülbül, kamuoyunu şaşırtan ve parti içi soru işaretlerini de beraberinde getiren Gamze Yolcu Metin’in adaylığına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bülbül, aday belirleme sürecinde aday adaylarının yanı sıra parti içinde ismi öne çıkan isimlerin de ankete dahil edildiğini belirterek, “Nazilli Belediye Başkan Adayımız Gamze Yolcu Metin, Genel Merkezi’mizin yaptığı anketlerde ilk sıralarda çıkmıştır. Kendisine de adaylığı da bildirildi, hayırlı olsun. Adayımız, Aydın 28. Dönem Milletvekili 6. sıra adayıdır ve kendisi genel seçimler sürecinde de başarılı çalışmalar yürütmüştür. Gamze hanım tanınan bir partilimizdir. Nazilllili bir milletvekili olarak Nazilli’yi CHP belediyeciliği ile buluşturacağım. Burada da tüm sorumluluğu alıyorum. Adayımız seçilmezse, vebali benim boynumdadır.” ifadelerini kullandı.

“BİR KİŞİNİN ŞİKAYETİ YA DA TALEBİYLE İLÇE BAŞKANI GÖREVDEN ALINAMAZ”

Milletvekili Bülbül cemiyet ziyaretinde eski İlçe Başkanı Naim Atmaca’nın görevden alınmasına ilişkin hakkında çıkan iddialara da yanıt verdi. Atmaca’nın görevden alınmasının kendisi ile ilgili hiçbir bağlantı olmadığını söyleyen Bülbül, “Parti tüzüğümüzün 25. maddesinin 1. fıkrası gereğince görevden alınmasına karar verilmiştir. Bir kişinin şikayeti ya da talebiyle ilçe başkanı görevden alınamaz. İki müfettiş arkadaşımız da ilçeye gelerek, gerekli çalışmaları yaptı ve raporu MYK’ya sundu. MYK’nın aldığı karara saygı duyarız.” açıklamalarında bulundu.

12 Oca 2024 - 03:35 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi