Söke'nin konuştuğu olayda bir ifade daha ortaya çıktı

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Söke’yi karıştıracak bir iddia ortaya çıktı. CHP’li Fatih Akkentli’ye silahlı saldırı planlandığı, emniyetin olayı fark etmesiyle saldırıdan kurtulduğu öğrenilmişti. 

Büyütmek için resme tıklayın

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Söke’yi karıştıracak bir iddia ortaya çıktı. CHP’li Fatih Akkentli’ye silahlı saldırı planlandığı, emniyetin olayı fark etmesiyle saldırıdan kurtulduğu öğrenilmişti. 

Söke Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 2020/116 nolu dosya kapsamında delil olarak sunulan tapelerde Söke’de ‘çok önemli bir ismin’ Fatih Akkentli’yi ‘indirtmek ve vurdurmak için’ bazı kişilere anlaşma yaptığı ortaya çıktı.

Chp Genel Başkanı Özgür Özel tarafından 10 Aralık 2024 Çarşamba günü CHP Söke Belediye Başkan Adayı olarak atanan Mustafa İberya Arıkan Novada AVM bulunan Derimod Mağazasının müdürü Mahmut Emre Özbek aracılığı ile kendisine siyaseten engel olduğunu düşündüğü Akkentli’yi indirtmek için istekte bulunduğu ve konuşmanın devletin dinleme kayıtlarına takıldığı öğrenilmişti. 

Savcılık ifadelerinin ortaya dökülmesi üzerine herkesi şok edecek bir detaylar ortaya çıkmıştı. CHP Söke Belediye Başkan Adayı Mustafa İberya Arıkan Mahmut Emre Özbek aracılığı ile CHP’li Fatih Akkentli’ye saldırı azmettirmek istiyor. 

KÖKTEN Mİ ? BİRAZ MASRAFLI OLUR

Chp Söke Belediye Başkan Adayı Mustafa İberya Arıkan ve Mahmut Emre Özbek’in saldırganlar ile konuşmaları tapelere takılıyor. Tapelerde Mahmut Emre Özbek saldırganlara, “Fatih Akkentli yok mu? Mustafa onu indirtmek istiyor.” dediği görülüyor. Saldırganların “Kökten mi? O biraz masraflı olur, çözeriz” dediği görülüyor. 

DERSİNİ ALACAK AMA ŞİMDİ DEĞİL

2020/116 nolu mahkeme dosyasına ait yeni ifadeler ortaya çıktı. Bu kez Chp Genel Başkanı Özgür Özel tarafından Chp Söke Belediye Başkan Adayı gösterilen Mustafa İberya Arıkan’ın saldırganlar ile yapmış olduğu konuşmanın detayları ortaya döküldü.

Devletin istihbarat ekiplerinin elde ettiği tape kayıtlarını mahkemeye sunması üzerine ortaya çıkan tapelerde Aday Arıkan’ın “ dersini alacak ama şimdi değil. bugün olursa benden bilecekler bugün değil üç dört ay bir geçsin” dediği görülüyor.

11 Oca 2024 - 11:37 - Asayiş

Mahreç  Aydın Kent Rehberi