ALTINTAŞ: AKP BÜYÜKŞEHİR SÖZCÜSÜ ARI, DOĞRULARI VE GERÇEKLERİ İSTEYEREK YAYMIYOR

Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Barış Altıntaş, AKP'nin büyükşehir sözcüsü ve meclis üyesi Mustafa Arı'nın, doğru olmayan haberleri ve iftiraları bilerek ve isteyerek yayma çabasına dikkat çekti.

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Barış Altıntaş, AKP'nin büyükşehir sözcüsü ve meclis üyesi Mustafa Arı'nın, doğru olmayan haberleri ve iftiraları bilerek ve isteyerek yayma çabasına dikkat çekti. Altıntaş, Arı'nın halka doğru bilgileri ulaştırmak adına basit bir 'Alo' demesinin yeterli olacağını belirtti.

Altıntaş, yaptığı açıklamada, AKP'nin ve Arı'nın gündemlerinin yalan, dolan ve iftira olduğunu öne sürerek, bugün yayımlanan bir video ile bunun bir kez daha gösterildiğini ifade etti. Video içerisindeki Taşdöner Sineması örneğine odaklanan Altıntaş, binanın Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 yıllık kamulaştırma mücadelesi sonunda halka kazandırıldığını ve restorasyon projesinin hazırlığının sürdüğünü vurguladı.

Altıntaş, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin halkın değerlerine sahip çıkarak, mücadeleyle elde ettiği bu binayı Aydınlılara hediye ettiğini belirterek, "Ama bakın Aydın Büyükşehir Belediyesi yılmadı, mücadele etti ve 10 yılın sonunda Aydın halkına o binayı mülk etti, hediye etti." dedi.

Ayrıca, Altıntaş, Arı'nın gündemi milletin sorunları yerine kendi ikbaline odaklı olduğunu öne sürdü. Altıntaş, kasapta etin kilosunun 500 lira, kıyma fiyatlarının 400 lira, 1 litre sütün 40 lira olduğu bir dönemde Arı'nın gerçek sorunları görmek yerine kendi çıkarları için çaba sarf ettiğini belirtti.

Altıntaş, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: "31 Mart'ta halk, sizin beceriksizliklerinizin, yalanlarınızın ve iftiralarınızın cezasını bir kez daha kesecek. Bu halkın sesini duymak size en güzel cevap olacak."

26 Ara 2023 - 16:48 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi