ÖZGÜR ÖZEL,SON NOKTAYI KOYDU; ÇERÇİOĞLU,AYDIN BÜYÜKŞEHİR ADAYI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun nereden aday olacağına açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı Özgür Özel İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti. Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Özgür Özel, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun nereden aday olacağına dair açıklamalar yaptı.

HERHANGİ BİR SORUN YOK

Özel, bir gazetecinin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun adaylığının neden açıklanmadığı sorusuna şöyle yanıt verdi: "Aydın'ı açıkladığımız gün, Aydın'la aynı ölçekte ve statüdeki illeri de açıklamamız gerekir. Anketler sürüyor 8 şehirde. Sonuçlar geldikten sonra açıklamalar olacak. Sayın Başkan'ı dün öğlen saatlerinde bizzat aradım. 'Başkanım herhangi bir sorun görünmüyor ama uygun görürseniz İstanbul ve Ankara'yı ayrı açıklamak istiyoruz. Ayrıca Bursa ve Balıkesir'i ayrı açıklamak istiyoruz. Sizi de denk statüdeki illerle birlikte açıklamak istiyorum' dedim. Başkan da 'Hiç lafımı olur, aramanıza da gerek yoktu, çok da doğru düşünmüşsünüz' dedi. Sayın Özlem Çerçioğlu'nun da onayıyla bu şekilde açıklama yapmayı uygun bulduk."

İzmir ile ilgili de konuşan Özel, "İzmir için de, diğer büyükşehirler için de memnuniyet anketi yaptırıyoruz. Ortaya koyduğumuz objektif kriterlere göre adaylaşma süreçleri nasıl gerekiyorsa tamamlanacak."

15 Ara 2023 - 17:38 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi