SÖKE BÖYLE BİR KUMPAS GÖRMEDİ; SALDIRININ TAŞERONU M.E.Ö.’NÜN SAVCILIK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Söke’yi karıştıracak bir iddia ortaya çıktı. CHP’nin Söke aday adayı Fatih Akkentli’ye silahlı saldırı planlandığı, Emniyet’in olayı fark etmesiyle saldırıdan kurtulduğu öğrenilmişti. Söke Ağır Ceza Mahkemesi görülen 2020/ 116 nolu dosya kapsamında delil olarak sunulan tapelerde Söke’de ‘çok önemli bir ismin’ Fatih Akkentli’yi ‘indirtmek ve vurdurmak için’ bazı kişilere anlaşma yaptığı ortaya çıktı.

Büyütmek için resme tıklayın

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Söke’yi karıştıracak bir iddia ortaya çıktı. CHP’nin Söke aday adayı Fatih Akkentli’ye silahlı saldırı planlandığı, Emniyet’in olayı fark etmesiyle saldırıdan kurtulduğu öğrenilmişti. Söke Ağır Ceza Mahkemesi görülen 2020/ 116 nolu dosya kapsamında delil olarak sunulan tapelerde Söke’de ‘çok önemli bir ismin’ Fatih Akkentli’yi ‘indirtmek ve vurdurmak için’ bazı kişilere anlaşma yaptığı ortaya çıktı. 

Söke’nin “önemli kişisi” arkadaşı M.E.Ö. aracılığı ile kendisine siyaseten engel olduğunu düşündüğü Akkentli’yi indirtmek için istekte bulunduğu ve konuşmanın devletin dinleme kayıtlarına takıldığı öğrenilmişti. 

Söke’nin “çok önemli isminin” arkadaşı M.E.Ö’nün ifadesi ortaya çıktı. “Tarafıma okunan görüşmede geçen savcı olarak bahsedilen kişi M.İ.A’dır. M.İ.A seçime yakın tarihlerde yanıma gelerek ben söke belediye başkanı veya yardımcısı olacam. Şeklinde söylemlerde bulunurdu, bu görüşmelerde kendisinin başkan veya başkan yardımcısı olmaya yönelik çalışmalarına Fatih Akkentli olarak ismen bildiğim ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanının sağ kolu olarak bildiğim kişinin kendisine engel olmaya çalıştığı şeklinde aramızda muhabbetler olurdu. M.İ.A’nın benden Fatih Akkentli ile ilgili olarak sürekli kendisine siyasi olarak engel olmaya çalıştığında her yaptığı işte kendisinin kuyusunu kazdığından buna bir buna bir gözdağı vermek istediğini söylediğinden bazı şahıslar ile aramda “indirmek” üzerine bir görüşme geçti. M.İ.A’nın benden istediği Fatih Akkentli isimli şahsın bu kişiler  tarafından ikaz edilerek siyasi çalışmalarına engel olmamasıydı. M.İ.A Fatih Akkentli gözünün korkutulması yönünde bir isteği vardı" dedi.

Fatih Akkentli’nin kendisine siyasi engel olduğunu düşünerek M.E.Ö isimli şahıs tarafından indirtilmesini isteyen M.İ.A’nın ise illegal suç örgüt üyeleri yaptığı görüşmelerde “beni takip ettiriyor, şimdi yapmayın yaparsanız benden bilinir” dediği devletin resmi tapelerinde görüldü.

12 Ara 2023 - 19:01 - Asayiş

Mahreç  Aydın Kent Rehberi