AKKENTLİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI, AÇIKLAMA30 KASIM’DA

CHP Söke’de beklenen isim aday adayı oldu

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Söke’de beklenen isim aday adayı oldu

Aydın’ın Söke ilçesinde CHP kulislerinde aday adaylığı en çok merak edilen isimlerden başında gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, Söke Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli beklenen adımını attı. Akkentli 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Söke Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

CHP Söke İlçe Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunu yapan Fatih Akkentli’nin, aday adaylığı açıklamasını 30 Kasım Perşembe günü Saat :12:00 da CHP Söke İlçe Binası’nda yapacağı öğrenildi.

Fatih Akkentli’nin beklenen aday adaylığı başvurusunun ardından, Söke siyasi kulislerinde de yeni bir döneme girildi.

Fatih Akkentli kimdir?

2014 yılından bu yana Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörlüğü görevinde bulunan Fatih Akkentli, 20 yıldır Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte siyaset yapıyor.

Fatih Akkentli siyasi hayatında sırasıyla, 2000-2004 yılları arasında Söke CHP Gençlik Kolları Basın Sözcülüğü, 2004-2007 yılları arasında Söke CHP Gençlik Kolları Başkanlığı, 2007-2011 yılları arasında Söke CHP İlçe Tanıtım Medya ve Basından Sorumlu Başkan Yardımcılığı, 2011-2014 yılları arasında da CHP Aydın İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Evli ve bir çocuk babası olan Akkentli, Söke Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda 10 yıl süreyle yaptığı Genel Sanat Yönetmenliği, yazarlık ve oyunculuğun yanısıra, ailesine ait şirkette yöneticilik yaptı.

27 Kas 2023 - 11:17 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi