GENEL BAŞKAN AÇIKLADI,”ADAYIMIZ ÇERÇİOĞLU”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimlerde CHP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Özlem Çerçioğlu olduğunu açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimlerde CHP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Özlem Çerçioğlu olduğunu açıkladı.

CHP’nin 4-5 kasım günlerinde yapılan Olağan Kurultayı’nda genel başkanlığa Özgür Özel seçildi. Kurultay öncesi Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Özlem Çerçioğlu olduğunu açıklamıştı. Kurultay’dan zaferle çıkan isim olan Özgür Özel, Başkan Çerçioğlu’nun adayıyla ilgili net konuştu. CHP’nin yeni Genel Başkanı Özel, yerel seçimlerde CHP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Özlem Çerçioğlu olduğunu açıkladı.

ÖZEL’DEN YÜKSEK MEMNUNİYET ORANI VURGUSU
CHP’nin Parti Meclisi CHP Genel Başkanı Özel, canlı yayında belediye başkan adaylıklarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “ Bir ilde, hiçbir ilçede genel başkanın söz verdiği ya da değişim ekibinin söz verdiği bir belediye başkan adayımız yok. Sadece Sayın Mansur Yavaş, Sayın Ekrem İmamoğlu ve Aydın’ın topuklu efesi Özlem Çerçioğlu ilgili. Genel Başkanımızın da anketlerde gördüğü çok yüksek memnuniyet oranına dayanarak ifade ettiği Sayın Kılıçdaroğlu’nun ve biz de o yüksek memnuniyet oranlarıyla Parti Meclisi’ne o sözün arkasında duran bir teklifle geleceğiz. Üç belediye başkanımızı yeniden adaylaştıracağız. Özgür Özel’in kurultay kazanmak için söz verdiği bir belediye başkanı yok. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanı ilk düğmeyi yanlış iliklerse sonrasını düzeltmesi mümkün değildi.”

12 Kas 2023 - 10:33 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi