ARIKAN VE AKKENTLİ'DEN YALANLAMA GELDİ

Aydın Şafak isimli internet gazetesinde yapılan baştan aşağı yalan ve hakaret üzerine kurulu habere Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan ve Fatih Akkentli'den yalanlama geldi.

Büyütmek için resme tıklayın

İftira içerikli gerçek dışı haberin son satırlarında, Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan’ın, Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli tarafından aranarak sokağa çıkmaması yönünde baskı yapıldığı ifade edildiği görüldü.

Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan dün Söke’de gerçekleştirdiği basın ziyaretlerinde yaptığı açıklamada dedikodulara son noktayı koymuştu.

Fatih Akkentli ile aralarında hiçbir sorun olmadığını belirten Arıkan; "Söke Ekspres Gazetesi ile Yeni Söke Gazetesi'nde 'belediye başkan adayı olacak mısınız?' diye sordular. Size de söylüyorum, 2024 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı değilim." dedi.

Bugün Aydın Şafak isim gazetenin haberinden sonra Söke Gerçek Gazetesi ve Durmuş Tuna’ya açıklamalarda bulunan Başkan Arıkan” kesinlikle böyle bir şey söz konusu değildir. Fatih Akkentli bana hiç bir zaman böyle bir şey söylememiştir. Aramızda bir sorun yoktur. Uyum içinde çalışıyoruz. ” dedi

2024 yerel seçimlerinde Söke Belediye Başkan adayı olmayacağını her platformda dile getirdiği halde Mustafa İberya Arıkan üzerinden farklı algı yaratmak isteyen Söke düşmanı destekli iftira medyasının bir yalanı daha böylece ellerinde patlamış oldu.

Gerçek dışı haber nedeniyle kendisine ulaştığımız Fatih Akkentli; "Tamamen kurgudan ibaret olan haberdeki suçlamalar iftiradır. Yazılanlar hayal ürünüdür. Chp’li belediyeler hakkında kurgu iftira ve kötü niyetle kaleme alınan haberlere kimse itibar etmiyor" dedi.

21 Eki 2023 - 16:49 - Didim Belediyesi

Mahreç  Aydın Kent Rehberi