FADİME Ö. : ŞANTAJ VE TEHDİTLE PAYLAŞIM YAPTIRDILAR

Fadime Ö. isimli kadın itirafçı oldu ve Söke Tariş Başkanı İsmail Özer'in yönettiği kumpas çarkı deşifre oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Fadime Ö. isimli kadın itirafçı oldu ve Söke Tariş Başkanı İsmail Özer'in yönettiği kumpas çarkı deşifre oldu.
Söke Tariş Başkanı İsmail Özer ile yaptığı anlaşma karşılığında "Sökeposthaber" isimli sahte Facebook hesabı açtığını itiraf eden Fadime Ö. tehdit ve şantajla onlarca kişi hakkında paylaşım yaptığını ifade tutanağında belirtti.
Söke Tariş binasında ve İsmail Özer'in başkanlık makamında görüştüklerini itiraf eden Fadime Ö. bir süre sonra paylaşım yapmak istemediğini belirtince tehdit ve şantajla karşı karşıya kalmış.
Fadime Ö.'nün itirafçı olması nedeniyle ahlaksızca yapılan paylaşımlar nedeniyle sorumluları yargıya hesap verecekler.
Fadime Ö.'nün alınan ifadesinde, İsmail Özer'in kendisini Söke Tariş'e çağırdığı ve makamında görüştükleri belirtilerek, bir miktar para karşılığında "sökeposthaber" isimli sahte Facebook sayfası açtığını itiraf ettiği görüldü.
Fadime Ö.'nün ifadesinde "sahte Facebook hesabından paylaşımlar yapmam istendi. Zaman içerisinde paylaşımlar çığrından çıktı. Onlarca kişiye yönelik itibarsızlaştırmaya yönelik paylaşımlar yaptım. Daha sonra bu kumpas çarkından rahatsız oldum ve paylaşım yapmayacağım belirttim. Bunun üzerine İsmail üzerin bahçesine götürüldüm ve orada avukat oğlu Ali Özer paylaşımlara devam etmemi söyledi. Paylaşımlara devam etmemem halinde ceza alacağımı ve hapse gireceğimi söylediler. O güne kadar olan paylaşımları ben yapmıştım ve bu nedenle şantaj ve tehditle karşı karşıya kaldım. İsmail Özer ve avukat oğlu Ali Özer'den şikayetçiyim" dediği öğrenildi.
Fadime Ö.'nün ifade tutanağındaki iddialarını watshap yazışmalarıyla belgelemesi dikkat çekti. Watshap yazışmalarında sahte hesap açılması süreci ve sahte hesap açıldıktan sonra yapılan çirkin paylaşımların yazışmaları dikkat çekti.
Söke Tariş Başkanı İsmail Özer ile avukat oğlu Ali Özer'in skandal gelişme üzerine sessizliğe bürünmeleri dikkat çekti. İsmail Özer ile avukat oğlu Ali Özer'in konu hakkında açıklama yapmak yerine sessiz kalmayı tercih etmeleri çeşitli yorumlara neden oluyor.

21 Eki 2023 - 15:09 - Asayiş

Mahreç  Aydın Kent Rehberi