Aydın’da AKP’li belediyeler borç batağında

Aydın’ın Bozdoğan ve Nazilli ilçelerinde belediyelerin borç durumu kötüye gidiyor. Personel ücretlerini ödemek için belediyeye ait taşınmazları satan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ardından, Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş da personel maaşlarını güçlükle ödediklerini, sigorta prim ödemelerini ise yapmadıklarını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın’da AKP’li başkanlar tarafından yönetilen ilçelerde mali durumda kötüleşme devam ediyor. AK Parti’ye katıldıktan sonra Nazilli’ye ait ne var ne yoksa satmaya başlayan Kürşat Engin Özcan, personel ücretlerini ödemek için taşınmaz satmaya başlamıştı.

Kürşat Engin Özcan’ın ardından Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş da yaptığı açıklama ile belediyenin mali durumunun kötü olduğunu açıkladı. Altıntaş yaptığı açıklamada “Biz şimdi zorlanarak da olsa maaşları ödüyoruz ama sigorta primlerini ödeyemiyoruz. Yapılandırma bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Her ikisi de göreve geldiğinde pankart astırmıştı

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerin ardından göreve gelir gelmez belediyenin borçlarını pankart yaptırıp asmıştı.

Belediyelerin ekonomik durumunun şu anda daha kötü olduğu, borcun azalmak yerine artış eğiliminde olduğu iddia ediliyor.

28 Ağu 2023 - 17:37 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi