SÖKE CHP’DE BEYAZ LİSTE TÜM MAHALLELERİ KAZANDI

Cumhuriyet Halk Partisi'nin kongre takvimi çerçevesinde, CHP Söke ilçe merkez mahalle delegasyonu belirlendi. Bugün İlçe Binasında yapılan seçimlere partililer yoğun ilgi gösterdi. Adeta şölen havasında geçen seçimlerde Ali Kemal Özcan’ın Beyaz Listesi adeta ezdi geçti.

SÖKE CHP’DE BEYAZ LİSTE TÜM MAHALLELERİ KAZANDI
SÖKE CHP’DE BEYAZ LİSTE TÜM MAHALLELERİ KAZANDI
+16
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi'nin kongre takvimi çerçevesinde, CHP Söke ilçe merkez mahalle delegasyonu belirlendi. Bugün İlçe Binasında yapılan seçimlere partililer yoğun ilgi gösterdi. Adeta şölen havasında geçen seçimlerde Ali Kemal Özcan’ın Beyaz Listesi adeta ezdi geçti.

KONGRE DELEGELERİ BELLİ OLDU
Sabah 10:00 da başlayan seçim heyecan saat 17:00'a kadar devam etti. Atatürk Mahallesinde 37, Cumhuriyet Mahallesinde 20, Çeltikçi Mahallesinde 33, Fevzipaşa Mahallesinde 18, Kemalpaşa Mahallesinde 7, Konak Mahallesinde 32, Yenicami Mahallesinde 42, Yenikent Mahallesinde 31 kişi kongre delegesi seçildi.

EFELER BELEDİYESİ DESTEKLİ GRUPLAR LİSTE ÇIKARAMADI
CHP Söke ilçe Yönetiminin karşısına Mavi Liste ile Efgan Ceylan ekibi, Sarı Listeyle Ahmet Karakaş ekibi liste çalışması yaptığı biliniyordu ancak Efeler Belediyesi destekli iki grupta liste çıkaracak çoğunluğa ulaşamadı. İki listede de adı geçen hiç bir üye delege seçilemedi. Ali Kemal Özcan’ın Beyaz Listesi CHP Söke tarihinin en çok oy alan listesi oldu ve delegasyonun tamamını kazandı. Mevcut yönetimin karşısında yer alan CHP Söke İlçe Teşkilatı Üyesi Günnur Özgen delege seçiminden kısa süre önce Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’ı destekleyen bir paylaşım yapmış ve üyelerden Ali Kemal Özcan yönetimine karşı destek istemişti. Fatih Atay’ın kendi seçim bölgesi dışında parti içi seçimlerine karışması tepki çekti. Atay'ın yaklaşımı partileri öfkelendirdi ve sosyal medya üzerinden tepki gösterildi.

LİSTE BAŞI İSİMLER DİKKAT ÇEKTİ
Delege Listelerinde liste başı isimler dikkat çekti.
Yenikent Mahallesi'nde mevcut İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan liste başı oldu. Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan Çeltikçi Mahallesi'nin liste başında yer aldı. Cumhuriyet Mahallesi'nde Aydın Büyükşehir Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, Konak Mahallesi'nde önceki dönem Milletvekili ve Belediye Başkanı Mehmet Semerci, Yenicami Mahallesi'nde önceki dönem Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Fevzipaşa Mahallesi'nde Levent Karınca, Atatürk Mahallesinde Mehmet Zeylan, Kemalpaşa Mahallesinde Ömer Faruk Ünalkızılırmak liste başında yer aldı. Ayrıca Hüseyin Akkaya, M.mArif Ceylan, Eylem Günal, Fahri Semerci, Ümit Coşkun, Kazım Er, Mahmut Hoşgöz, Hatice Kurban, Yasemin Gürsoy, Faik Polat, Esma Ceylan, Ahmet Katipoğlu, Yağız Pullukçu, İbrahim Günal, Egemen Dalgıç, Faik Polat, Şevki Kaya, Nazım Balı, Erkan Akbabalı, Hayal Üzüm ve Saime Cantürk delege listelerinde kendilerine yer buldular.

LİSTEYE GİREMEYEN İSİMLER
Mevcut ilçe yönetiminin karşısında liste hazırlığı yapan, kulis çalışmalarında bulunan ancak sonuç olarak listelerini oluşturamayan isimler listelerde yer alamadılar. Önceki dönem İlçe başkanlarından Sevim Şahin, Melda Keskin, Yusuf Günal, Murat Alagöz, Hüseyin Gündüz'ün yanısıra Söke Belediye Meclis üyeleri Veli Devrim Yerli, Orhan Korkmaz, Sedat Kaplan delege seçilemediler. Arife Çevik, Ahmet Karakaş, Efgan Ceylan, Levent Tuna, Hatice Sarınç gibi isimler de delege listelerinde yer bulamadı.

BAŞKA PARTİDE SİYASET YAPAN TOYRAN'IN UZANTILARI CHP LİSTELERİNDEN DELEGE OLAMADI
2019 seçimlerinde CHP Genel Merkezi tarafından aday gösterilen merhum Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’e tepki olarak istifa edenlerin temsilcisi olup, CHP'de formaliten üyeliği devam eden Nebihat Erten ve ekibi listeye girmedi. Süleyman Toyran ile birlikte hareket eden ekipten bazıları istifa edip CHP'den ayrılmış, bazıları ise CHP içinde kalarak Genel Merkeze karşı mühalefet yapmışlardı. CHP delege listesine giremeyen tüm ekip daha sonra bir cemiyette Süleyman Toyran ile fotoğraf verdi.

ÖZCAN; EKİP RUHUMUZU LİSTELERİMİZE YANSITTIK
CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, "delege seçimlerinin birinci ayağında oluşan bu heyecan 2024 yerel seçimlerinin yüksek bir motivasyon ile gireceğimizin göstergesidir. Bugünden itibaren daha kararlı ve inançlı olacağız. Delege listelerimizde ekip ruhu ile görev alan tüm partililerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

09 Tem 2023 - 18:31 - Siyaset

Mahreç  Aydın Kent Rehberi