DEPREMZEDE ÇOCUKLARININ YÜZÜ AYDIN BÜYÜKŞEHİR İLE GÜLDÜ

Aydın Büyükşehir Belediyesi depremin yaralarını sarmak için seferber olurken, Aydın'a gelen depremzede aileleri Aydın Tekstil Park'ta ağırlayıp 'yanınızdayız' mesajı verdi.

DEPREMZEDE ÇOCUKLARININ YÜZÜ AYDIN BÜYÜKŞEHİR İLE GÜLDÜ
DEPREMZEDE ÇOCUKLARININ YÜZÜ AYDIN BÜYÜKŞEHİR İLE GÜLDÜ
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın Tekstil Park’ta düzenlediği etkinlikle depremzede çocukların yüzünü güldürdü. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, resim çalışmasının yanı sıra çeşitli oyunlar oynayarak gönüllerince eğlenen çocuklar, unutulmaz bir gün geçirdi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, kente getirilen depremzede aileleri yalnız bırakmıyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla depremzede çocuklar için etkinlik düzenlendi. Başkan Çerçioğlu’nun yaşam alanına dönüştürdüğü Efeler ilçesindeki Aydın Tekstil Park’ta düzenlenen etkinlikte çocuklar, keyifli dakikalar yaşadı. Satranç oynayan çocuklar, resim yaptı.

DEPREMZEDE ÇOCUKLARININ YÜZÜ AYDIN BÜYÜKŞEHİR İLE GÜLDÜ

Mini trene binip Tekstil Parkı gezen çocuklar, kaşıkla yumurta taşıma ve çuval yarışı oynayarak unutulmaz bir gün geçirdi. Etkinliğe katılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekilleri Barış Altıntaş ve Evrim Karakoz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, CHP Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Dinç, Aydın Büyükşehir Belediyesi Söke Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, depremzede aileler ve çocuklarıyla yakından ilgilendi.

DEPREMZEDE ÇOCUKLARININ YÜZÜ AYDIN BÜYÜKŞEHİR İLE GÜLDÜ

"ACILARINI BİR NEBZE OLSA UNUTMALARINI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ"
Her zaman depremzede ailelerin yanında olduklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Barış Altıntaş, “Türkiye'nin en acı gününden bu yana 27 gün geçti. İlk günden itibaren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'nun talimatları ile bölgede vatandaşlarımızla birlikte olduk, hala da olmaya devam ediyoruz. Daha sonraki süreçte de Aydın'a gelen misafirlerimizin de yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bugün de Aydın Tekstil Park'ta tüm ekibimiz ile birlikte depremzede vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte güzel bir gün geçirmelerini, acılarını bir nebze de olsa unutmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Burada her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz, bundan sonra da sürekli yanlarında olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak destek ve yardımlarımızı sürdüreceğiz. Yarın, çocuklarımız için Kuşadası’nda da etkinliklerimize devam edeceğiz.” dedi.

DEPREMZEDE ÇOCUKLARININ YÜZÜ AYDIN BÜYÜKŞEHİR İLE GÜLDÜ

“BİZİM İÇİN MUTLULUK VERİCİ BİR DURUM”
Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli ise, “Aydın halkı olarak depremzede vatandaşlarımıza bir kez daha 'geçmiş olsun' dileklerimizi iletiyoruz. Bir nebze de olsun onları burada rehabilite edebilirsek bizim için çok mutluluk verici bir durum. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'nun talimatları ile bu çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Depremzedelere yönelik bu tür çalışmalarımız önümüzdeki günlerde de devam edecek.” diye konuştu.

DEPREMZEDE ÇOCUKLARININ YÜZÜ AYDIN BÜYÜKŞEHİR İLE GÜLDÜ

Depremzede aileler ve çocuklara yemek ikramında bulunurken gün boyunca devam eden etkinlikte çocuklar, keyifli dakikalar yaşadı. Aileler ve çocuklar, etkinliklerden Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti.

04 Mar 2023 - 15:27 - Yaşam