CHPLİ ÖZCAN "ESKİDEN “GÜLEN ADAMDIN” ŞİMDİ “GÜLDÜREN ADAM” OLMUŞSUN!"

CHP Söke ilçe başkanı Ali Kemal Özcan yazılı bir açıklama yaptı. Özcan açıklamasında, "Metin, ağır ol biraz bari sana molla desinler. Ait olduğun iktidar gibi senin de sonun yakın. Milletten ve yüce iradesinden kaçamayacaksınız" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Söke ilçe başkanı Ali Kemal Özcan'ın basın açıklaması şöyle:

Akp’li Metin Yavuz 2001 yılına dönerek “kılavuz karga” benzetmesi yapmış! Şuan ki iktidarlarının sebebi varlığı olan, Cumhuriyet Tarihinin gördüğü en dürüst başbakanına yapılan kumpanyayı sanki hiç
bilmiyormuş gibi konuşması, acaba o dönemlerde başka işler peşinde mi? Koşuyordu konusunu aklımıza getirdi. Peki, o dönem senin kılavuzun kimdi ?
Kimin için ağlar? kimin için güler? kimin için toplanırdınız?
Türk halkının hiç aşina olmadığı
“15 Temmuz 2016” tarihinden sonra ne anlamla kullanıldığını öğrendiğimiz; himmet, hikmet, hizmet sözcükleri size o dönemleri hatırlatıyor mu ? Anımsadığınız bir şeyler var mı ? Mesela sen, 2001 yılında 15. Yılını dolduran ve “ gerçekler zamanla anlaşılır” sloganını kullanan bir gazete için yakın çevrenden abonelik ricalarında bulundun mu ? Gelelim ekonomiye; Metin Kardeşim, ekonomiyi bildiğin ne kadar belli (!)Esnaflığı dahi becerememiş biri olarak, ekonomi konusunda ahkam kesmeye kalkman gülünç olmuş. Eskiden “Gülen adamdın” şimdi “Güldüren adam” olmuşsun!Hakkında taksirli işler olmak üzere; SSK dahil borcunu tahsil edemediğini iddia eden kişi ve kurumlar burdan Halebe yol olur... Ancak konumuz senin ticari başarı (sızlıkların) değil elbette,
İçinde bulunduğun rejimin liyakatsizlikle yönettiği ekonominin geldiği nokta: -2002 yılında TÜFE yıllık %29,75 iken 2022 yılında makyajlanmış hali %84,39 gerçeği yaklaşık %130'lara ulaşmış.
-2002 yılında gram altın 13,00 TL iken şu an 1.076,92 TL
-2002 yılında dolar kuru 1,45 TL iken şu an 18,64 TL
işsizlik %40 lara varmış, temel gıda ürünleri,elektrik,doğalgaz vs. fiyat artışlarını saymıyorum bile!
Kaynağı belirsiz 420 milyar doları mı? diyeyim, merkez bankasından hortumlanan 130 milyar doları mı?
diyeyim. 500 milyar dolar dış borcu mu? diyeyim, ekonomik krizden intihar edenleri mi? yoksa bozulan aileleri mi? Senin üstünde SSK borcundan dolayı devletin ahı var. Bulunduğun rejimin üstünde halkın büyük bir ahı var.
Daha ne diyeyim ben sana! Metin, ağır ol biraz bari sana molla desinler.
Ait olduğun iktidar gibi senin de sonun yakın. Milletten ve yüce iradesinden kaçamayacaksınız.

05 Ara 2022 - 15:46 - Siyaset