KUMPASI ORTAYA ÇIKARAN USTA GAZETECİ KONUŞTU “ BEN BU ORGAZNİSAYONA KARŞI ÇIKTIM YİĞİDİN HAKKINI YİĞİDE VERİRİM”

Kumpası ortaya çıkaran usta gazeteci Numan Ölmez açıklamalarda bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Ak Parti kadroları tarafından Büyükşehir Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik gerçek dışı algı operasyonunu deşifre eden Sökeli gazeteci Numan Ölmez, ayrıntıları anlattı.

Ak Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş tarafından organize edildiği iddia edilen operasyonun Söke ayağının Ak Parti Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes olduğunu canlı yayında deşifre eden Ölmez, Sibel Menderes’in il genelinde yürütülecek operasyon için mali kaynak bulma görevini üstlendiğini söyledi.

Söke’deki emekçi yerel basının ayakta kalabilmesi için destek yerine algı operasyonları için mali kaynak yaratma çabalarının traji komik olduğunu belirten usta gazeteci Ölmez şunları söyledi, “ Başkan Çerçioğlu’nun  projelerinin broşürlerini arıyorlarmış. Başkan Çerçioğlu’nun Söke’ye yaptığı hizmetleri yayında paylaştım. Hiç broşür filan aramalarına gerek yoktu. Bizim arşivlerimizde Söke’ye yapılan hizmetlerin dökümü ilk günden itibaren bulunuyor. Bu siyaset anlayışı Ak Partiye Aydın’da çok şey kaybettirdi. Aydın’da çamur at izi kalsın siyasetine vatandaş prim vermiyor. Bu durumu görememeleri şaşırtıcı ve Aydın için üzücü. Bir şehrin Başkanını seversin veya sevmezsin ama yapılanları inkar eder, etik olmayan organizasyonlara girerseniz, ben çıkar yiğidin hakkını yiğide veririm” şeklinde konuştu.

04 Ağu 2022 - 14:21 - Didim Belediyesi