İSMAİL ÖZER’DEN FETÖ TAKTİĞİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çakır, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Söke Meyve ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Ümit Coşkun, Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, Durmuş Tuna, Erol Özhavutçu hakkında sosyal medya üzerinden yalan, iftira, hakaret, küfür içerikli yayınlar yapan Hüseyin Akan isimli Facebook kullanıcısı gerçek çıktı.

Büyütmek için resme tıklayın

Söke kamuoyu tarafından sahte Facebook kullanıcısı olduğu düşünülen Hüseyin Akan Söke Pamuk Kooperatifi Başkanı İsmail Özer’in elemanı olduğu ortaya çıktı. Profil fotoğrafının gerçek bir kişiye ait olmasının anlaşılması üzerine kendileri hakkında ahlaksızca yorumlar yapılan kişiler soluğu Cumhuriyet Savcılığında aldılar.


AKAN İTİRAF ETTİ SONRA KAYBOLDU

Bu gelişme üzerine kendisi hakkında bir çok kişinin Savcılık Makamına suç duyurusunda bulunduğunu öğrenen Hüseyin Akan isimli kişi oğlan kardeşi vasıtasıyla Fatih Akkentli‘ye ulaşmak için Söke Meyve ve Sebzeciler Oda Başkanı Ümit Coşkun’u araya katarak , "yazılan yazıların hiçbirini ben yazmadım, hepsini İsmail Özer yazdı, suçlu o, ben kalem tutmasını dahi bilmem. Akşamüstü tarladan çıkınca sizin yanınıza gelip, tüm gerçekleri anlatacağım ve gerekirse birlikte Savcılığa ve Emniyet Müdürlüğüne gideriz" dediği ancak daha sonra sırra kadem bastığı öğrenildi.

COŞKUN “ HÜSEYİN AKAN BEN DEĞİL İSMAİL ÖZER YAPTI”

İftira ve hakaret paylaşımlarının peşinde olan savcılık itiraflar sonrası çok önemli deliler elde etmiş oldu. Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Başkan Coşkun “ Hüseyin Akan gerçek ben kendisiyle konuştum. Abisine konuya dahildir. Yazıları paylaşmadığını hepsini İsmail Özer yaptığını söyledi. Bir çoğundan haberi olmadığını insanlar kendisini aramaya başlayınca olayın ne olduğunu anladığını dile getirdi.” Dedi

TELEFONDA İTİRAF ETMİŞ
Hüseyin Akan isimli kişinin Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet edilmesi üzerine telaşa kapılan İsmail Özer, Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli'yi telefonla arayarak, “Hüseyin Akan isimli kişi benim yanımda çalışıyor ve onun sosyal medyadan yazdıklarını ben paylaşıyorum çünkü ben yazıyorum” dediği öğrenildi.


ÖZER UYARILARI DİKKATE ALMAMIŞ
Hüseyin Akan’ın profili üzerinden tanınmış kişiler üzerinden hakaret ettiği orataya çıkan İsmail Özer’i uyaran yakın arkadaşlarına “ o bir kaç defa daha gidip ifade verdi. Konuyu biliyor bir şey olmaz. Benim oğlan ona ne diyeceğini öğretti.” dediği öğrenildi

İSMAİL ÖZER’DEN FETÖ TAKTİĞİ

19 May 2022 - 15:07 - Didim Belediyesi